Spocone stopy

Witam. Mam taki głupi problem. Chodzi o to, że w piątki zawsze mamy 3 lekcje wf. Dużo ćwiczymy i biegamy, bo jest to klasa sportowa. Później po lekcjach można wziąść prysznic. Ale moi koledzy zamiast tego siedzą w szatni i ściągają tylko buty, problem w tym, że tego zapachu nie da się wytrzymać. Natomiast inni chodzą boso zostawiająć ślady potu na podłodze, bo pół godziny poźniej rozpoczynają się obowiązkowe zajęcia taekwondo, na które ja również chodzę. Boję się, że zarażę się grzybicą stóp (raz przyniosłem klapki takie jak na basen, ale wyśmiali mnie i powiedzieli, że w szatni chodzi się na boso). Dodam, że zmieniam skarpety codziennie, ale po takim treningu strasznie brzydko pachną. Nawet moja dziewczyna zwróciła mi uwagę o ten zapach. Proszę o radę...
ponad rok temu

Zakładanie obuwia jest jak najbardziej polecane. Ze względów higienicznych nosimy obuwie na basenie i nikt tego nie kwestionuje...

Co do zapachu - polecam mycie, a następnie korzystanie z preparatów w postaci aerosolu, dostępnych w aptece. Mają one również działanie przeciwgrzybicze.