Spoglądanie chłopaka na inne dziewczyny

Witam, pisze tutaj z myślą,że dostane jakąś porade wskazówkę.. Kocham bardzo mojego chłopaka jesteśmy ze sobą ponad 3 lata.. Gdy jedziemy autem ja automatycznie patrze na niego czy nie patrzył się na panienkę, która szła chodnikiem , albo w tv jak na teledyskach dziewczyny tancza, ubrane wyzywająco, też automatycznie patrzę.. Dlaczego to robię ? ponieważ, przykro mi czy popatrzy się na kogoś jeśli ma mnie...zawsze gdy na niego popatrze on się smieje i tłumaczy to tym,że z tego co ja robie..

Dzień dobry!

Każdy człowiek (niezależnie od tego, czy jest akurat w związku czy nie) zauważa atrakcyjność innych ludzi (zarówno innych kobiet, jak i mężczyzn). Stan zakochania nie sprawia, że ślepniemy na resztę świata. To naturalne, że chłopak zauważa ładne kobiety. Nie oznacza to wcale, że nie zauważa wtedy Pani albo że jest to zagrożeniem dla Waszego związku.
Z pewnością warto rozmawiać w związku o tym, jeśli poczułaby się Pani skrzywdzona np. krytyką na swój temat, wyrażaniem nadmiernego zachwytu urodą innych kobiet, niestosownymi żartami itp. Obejrzenie się na ulicy za atrakcyjnym człowiekiem nie jest jednoznacznych sygnałem kryzysu w związku czy skłonności do zdrady.
Zachęcam do refleksji, gdzie leży źródło Pani zazdrości. Może to zbyt niska samoocena? Może niepewność co do Waszego związku? Może nadmierny strach przed rozstaniem i samotnością?

Pozdrawiam!

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza