Spojrzenie na zaćmienie słońca a ryzyko uszkodzenia wzroku

Dzien dobry, Spojrzalam na zacmienie slonca. Czy powinnam isc natychmiast do okulisty czy tez czekac na objawy? Jestem przerazona. Czy mam jakies szanse zachowac wzrok jezeli siatkowka zostala poparzona?

Magdalena Mroczek

Jesli pojawia sie objawy tj. osłabienie wzroku, mroczki w polu widzenia, obrzek, lzawienie czy zaczerwienienie oka prosze zglosic sie do okulisty.