Spondylodeza lędźwiowa/lędźwiowo-krzyżowa z dostępu tylnego

Witam serdecznie nazywam się Dariusz nie wiem czy Pan zajmuję się takimi sprawami , ale postanowiłem się do Pana zwrócić z moją sprawą. W skrócie miałem operacje .Stabilizacja przez nasadowa L4-S1 (LFC DERO) oraz laminektomii L5 ((((( Kręgozmyk prawdziwy L5-S1 81.08-Spondylodeza lędźwiowa/lędźwiowo-krzyżowa z dostępu tylnego -otwarty-))))) czy to jest to samo co??? Pierwotna operacja odbarczająca kręgosłup lędźwiowy (nie obejmująca wycięcia krążka międzykręgowego.

Witam.
Zabieg, który miał Pan wykonany mieści się w grupie spondylodezy lędźwiowo- krzyżowej, czyli stworzenia sztucznego usztywnienia w tym miejscu. Jest to jak najbardziej pierwotna operacja odbarczająca kręgosłup lędźwiowy i nie obejmuje wycięcia krążka, bo stabilizuje się kręgosłup z dostępu tylnego. Pozdrawiam i życzę zdrowia.