Sponsoring u mężczyzny jako reakcja obronna

Jaki moze byc motyw dzialania 29 l skromnego chlopaka co ma dobra prace i dobre zarobki a sprzedaje swoje cialo kobietom za sponsoring od nich ? pytam w sprawie mojego kolegi ,zwykly normalny czlowiek pracujacy a na ogloszeniach kraza jego oferty, powiedzial ze robi to bo dziewczyny w ostatnich 3 zwiazkach go zdradzaly i teraz boi sie zwiazkow czy to moze byc reakcja obronna czy zwykla wymowka. Chce mu pomóc bo byc meska prostytutką nie jest normalne jak sie ma prace i co moze nim kierowac ?

Dzień dobry!

Trudno obiektywnie ocenić, co "jest normalne", a co "nie jest normalne". Zależy z jakiego punktu widzenia i według jakich kryteriów - prawnych? społecznych? moralnych? religijnych? psychologicznych? Mężczyźni i kobiety decydują się na prostytucję/ sponsoring z wielu powodów. Nie jest możliwe odkrycie ich bez osobistej rozmowy z samym mężczyzną. Jeśli odczuwa on jakiś rodzaj cierpienia z powodu swoich wyborów - wstyd, smutek, złość, żal, zalegające emocje z przeszłości, przeżyte traumy itp. - być może sam zdecyduje się na spotkanie z psychologiem/ psychologiem seksuologiem i będzie chciał omówić swoją życiową sytuację, przyjrzeć się uważniej swoim motywom, zastanowić się nad swoją przyszłością, planami, marzeniami itp.

Pozdrawiam!

Witam
Powodów takiego zachowania może być wiele. Z tego co Pani pisze wynika, że potraficie ze sobą otwarcie rozmawiać, Chciałaby Pani mu pomóc,.Może Pani spróbować namówić go na wizytę u psychologa, żeby mógł przepracować swoje uczucia związane z nieudanymi związkami.
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak.

Witam, czasami sprzedawanie swego ciała za pieniądze ma charakter masochistyczny i służy powtarzaniu urazu, polegającego na upokarzaniu i niszczeniu samego siebie. Może to być też wynik rozpaczy i cierpienia wynikającego z osobistego zawodu, albo przejaw agresji do kobiet, które poniża się każąc im płacić za swoje usługi w odwecie za poniesione krzywdy.
Ale równie dobrze może to być spełnieniem pragnień i fantazji seksualnych.
Jedyne co może Pani zrobić w tej sytuacji to wyrażać swoją opinię na ten temat, być może skłoni ona znajomego do refleksji i rezygnacji z bulwersujących Panią zachowań.