Sporadyczne bóle brzucha u 3-letniego chłopca

Witam,synek niecale 3 lata,od 6 dni ma katar,a dzisiaj pojawily sie sporad.bole brzuszka,ktore nasilily sie wieczorem (kupka normalna,ale wieczorem byly gazy cuchnace),temp 37,8st,apetyt slaby.Dodam,ze starszy syn tez ma katar i w pon.zwymiotowal,mial 37,8 wieczorem,prawdopod.wirus.Czy mlodszy mogl sie zarazic,pomimo,ze od pon.minelo 4 dni (wirus chyba szybciej daje objawy jesli sie zarazi).pozdr

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Dziecko jak najbardziej mogło się zarazić od starszego syna. Jeśli objawy nie ustąpią w ciągu najbliższych godzin lub nasilą się, proszę udać się z dzieckiem do lekarza pediatry.