Sport w ciąży

Witam! Uczęszczam na zajęcia fitness tańca na rurze. Do którego miesiąca ciąży mogę na nie chodzić? Zajęcia są wysiłkowe, ale bezpieczne (nie robię na nich akrobacji, jedynie obroty).

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeśli ciąża będzie przebiegała zupełnie prawidłowo, może Pani trenować do końca ciąży. Przeciwwskazania do wysiłku fizycznego w ciąży to m.in.: ciężka anemia, zaburzenia rytmu serca, wewnątrzmaciczne zahamowanie wzrostu, źle kontrolowane nadciśnienie tętnicze/stan przedrzucawkowy, niewydolność cieśniowo-szyjkowa. Powinna  Pani pytać na każdej wizycie u lekarza prowadzącego, aż do końca ciąży, o to, czy może Pani kontynuować ćwiczenia.

Pozdrawiam!