Spory brzuch po zrzuceniu ok. 20 kg nadwagi

Witam jestem osobą z nadwagą schudłam jakieś 20 kg mimo to widać wyraźnie że te kg spadły tylko z twarzy rąk szyi trochę z brzucha. Ale jeszcze jest dość spoty brzuch ale najbardziej martwią mnie nogi widać zero zmian .czytałam że za to odpowiedzialne są hormony jeśli chodzi o utratę kg z dolnych partii ciała. Co mogę zrobić by to zmienić ?czy muszę iść do lekarza z tym jakiegoś po tabletki czy coś ? Czy nie da się z tym nic zrobić ?

Witam Panią,
Widzę że jest Pani z Warszawy (tu przyjmuje pacjentów), więc najchętniej zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną, na której wykonamy pomiary składu ciała i sprawdzę jak rozkłada się tkanka tłuszczowa w Pani ciele. Przeprowadzę również wywiad żywieniowy i zdrowotny oraz na tej podstawie dobiorę indywidualny jadłospis dzięki któremu poprawi się Pani sylwetka. Ważna jest także odpowiednia aktywność fizyczna.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

Droga Pani!

Rzeczywiście w Pani wypadku konieczna byłaby analiza składu ciała, aby móc dokładnie stwierdzić, w czym jest problem.

Możliwe, że mimo ograniczeń żywieniowych Pani organizm potrzebowałby do spalania tkanki tłuszczowej zwiększonej aktywności fizycznej nastawionej na konkretne partie ciała. Można również korzystać z dermomasaży, które dodatkow wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej oraz ujędrniają skórę konkretnych partii.

Warto również wykonać badania zlecone przez internistę, aby wykluczyć ewentualne dolegliwości chorobowe.

Pozdrawiam!

kontakt@dietetycznaodnowa.pl
dietetycznaodnowa.pl

Szanowna Pani,
Do oceny postępów odchudzania najlepsza byłaby analiza składu ciała. Pomocna może być także wizyta u lekarza aby wykluczyć przyczynę chorobową. W Pani przypadku mogłyby się sprawdzić ćwiczenia ze zwiększoną intensywnością na niektóre partie mięśni.

Pomocna będzie także wizyta u dietetyka, który pomoże Pani odpowiednio dopasować sposób żywienia.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań
Poradnia Dietetyczna Świat Odżywiania
www.swiatodzywiania.pl