Spory guz w okolicy odbytu

Witam., W dniu wczorajszym wyczułem w okolicy odbytu spory guz. W kale nie zauważyłem krwi. Do jakiego lekarza powinienem w pierwszej kolejności się udać? Nie wiem czy jest to nowotwór czy hemoroid. Z tego co czytałem ze względu na genetykę pewne osoby są podatne na nowotwór. W rodzinie mój dziadek zmarł na raka płuc, jego córka (moja mama) również posiada nowotów (raka płuc). Pozdrawiam: Piotr

Lek. Katarzyna Szymczak

W pierwszej kolejności sugeruję pójść do lekarza rodzinnego, który oceni zmianę i pokieruje Pana dalej.
Pozdrawiam