Sposób działania tabletek Procerin przeciw łysieniu

Witam serdecznie. Chciałem zapytać czy podczas stosowania tabletek Procerin przeciw łysieniu powinienem spodziewać sie też wzrostu włosów na innych częściach ciała czy działają one tylko na obszarze głowy ?

Aleksander Ropielewski

Ciężko to stwierdzić, ponieważ nie jest to lek, a co za tym idzie jego dokładnie działanie i profil działań niepożądanych nie jest dokładnie przebadany.

Witam.

Wg danych przekazywanych przez producenta tego preparatu, ma on blokować enzym 5-alfa-reduktazę, który przekształca testosteron do dihydrotestosteronu, będącego najaktywniejszą biologicznie postacią testosteronu.
W ten sposób uniemożliwia on połączenie się dihydrotestosteronu z receptorami w mieszkach włosowych.
Mechanizmem działania przypomina finasteryd (Propecia).
Jednak nie znam żadnych rzetelnych badań, które potwierdzałyby jego skuteczność.