Sposób i czas leczenia psychologicznego osoby z myślami samobójczymi i samookaleczającej się

Czy osoba która ma mysli samobójcze i samooklacza się wystarczy jedynie wizyty u psycho,loga, czy równiez hospitalizacja? Ile ona trwa ? Jak wygląda? Chodzi tu o osobe nastoletnią? Co z uczęszczaniem do szkoły??

Dzień dobry,

Na te pytania może odpowiedzieć osoba /lekarz psychiatra/, która OSOBIŚCIE ZBADA nastolatkę/latka. Nikt nie odpowie Pani przez internet czy dana osoba powinna być hospitalizowana, czy też nie. Sam pobyt (leczenie, forma, czas etc.) - również zależy od ośrodka , do jakiego zgłosi się osoba. Jeżeli miałoby to być leczenie w formie ambulatoryjnej - to NAJPRAWDOPODOBNIEJ farmakoterapia, psychoterapia (indywidualna oraz rodzinna - jeżeli jest niepełnoletnia).

Witam,

Myśli samobójcze i samookaleczenia to poważny problem, którego nie wolno lekceważyć. Jeżeli chodzi osobę nastoletnią, tym bardziej należy niezwłocznie udać się do doświadczonego psychiatry, gdyż ryzyko w tej grupie wiekowej jest wysokie.

Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska