Sposób leczenia naderwania przywodziciela pachwiny

Podczas robienia wykroków ze sztangielkami doznałem urazu (ból jakby przerywały się nitki w ciele).Ortopeda po wykonaniu USG stwierdził naderwanie przywodziciela pachwiny(zdążyła się już zrobić wielka blizna).Zalecił rehabilitację z fizjoterapeutą+pole magnetyczne i wysłał do chirurga czy nie ma przepukliny.Chirurgh stwierdził że nie ma ale rehb. nie ma sensu bo się tylko drażni bliznę,powiedział że jeśli ból nie przejdzie po pół roku to część przywodzicieli się podcina. Więc jak w końcu leczyć?

Witam Serdecznie
Polecam wprowadzenie systematycznych ćwiczeń rozciągających, na przemian z ćwiczeniami kolagenowymi i ekscentrycznymi. Dodatkowo można stosować wszelkie zabiegi manualne nacelowane na tkankę łączną. Bardzo skuteczny jest intensywny masaż poprzeczny ciągły. Ze względu na długotrwały charakter dolegliwości, terapia musi trwać nawet do 3 miesięcy. W tym czasie należy również zwrócić uwagę na zaburzone wzorce ruchowe, statyczne i dynamiczne ustawienie miednicy, funkcję mięśniową w szczególności głębokich mięśni miednicy. Korekta tych czynników jest kluczem do przywrócenia prawidłowej funkcji aparatu mięśniowego i prewencji nawrotów dolegliwości proponuję konsultacje z dobrym fizjoterapeutą który poprowadzi rehabilitacje. Nie napisał Pan jak długo minęło od powstania urazu to również odgrywa ważną rolę w dobraniu odpowiedniej rehabilitacji.

Blizny w aparacie więzadłowym jak i mięśniowym należy uelastyczniać a nie "zostawiać je w świętym spokoju", a podcinanie przywodzicieli spowoduje kolejne blizny i osłabianie mięśni, jak i zaburzanie biomechaniki chodu. Proponowałabym udać się do fizjoterapeuty który dobierze ćwiczenia rozciągające, zastosuje terapię tkanek miękkich, a w zależności od postępu zaleci kolejne ćwiczenia o innym celu.