Sposób leczenia nieskomplikowanego złamania obojczyka

Dzień dobry, Tydzień temu złamałam obojczyk, po obejrzeniu zdjęcia RTG lekarz stwierdził, że złamanie jest nieskomplikowane, z małym przemieszczeniem. Na zdjęciu widziałam przerwę na ok. 1,5 cm. Myślałam, że skieruje mnie na zabieg na zespolenie kości blaszkami, śrubami czy drutami, nie wiem ale doktor stwierdził, że wystarczy tylko unieruchomienie na ortezie i samo się zrośnie. Bardzo się niepokoję czy to faktycznie tak będzie, czy to wystarczy. Kolejne zdjęcie mam zlecone za 3 tygodnie.

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania lekarskiego ciężko jest coś więcej powiedzieć. Proponuje kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.