Sposób leczenia świerzbu u 5-latki

Witam, Moja 5letnia córeczka zaraziła się świerzbem w przedszkolu. Bardzo dbam o czystość zarówno w domu jak i osobistą jednak nie potrafię zwyciężyć z tą chorobą. Mam pytanie odnośnie kuracji. Lekarz dermatolog zapisując nam maść powiedział że mam dziecko wysmarować od szyi w duł . Na ulotce pisało że małe dzieci wysmarować w całości -również owłosioną skórę głowy. Córcia nadal się drapie (również głowę)pomimo że kuracja została powtórzona za 7 dni i jest smarowana dodatkowo miejscowo-co robić

Świąd po zakażeniu świerzbowcem może utrzymywać się 4 tygodnie.
Powinna Pani udać się do dermatologa na wizytę kontrolną.