Sposób na przebarwienia potrądzikowe

Szukam szybkiego sposobu na przebarwienia potrądzikowę. Chciałbym dowiedzieć się o ich skuteczności i czy warto się tego podejmować.

Wysoce skuteczną metodą w redukcji przebarwień pozapalnych, w tym potrądzikowych, jest seria zabiegów z użyciem lasera Q-switch. Jednak nie jest metoda bardzo szybka-potrzebna jest seria 5-8 zabiegów w odstępach 4-6 tygodni. Opcją przy niewielkich zmianach jest też seria peelingów medycznych. Proszę pamiętać o stałej wysokiej ochronie przeciwsłonecznej.

Na przebarwienia i blizny po trądziku możemy zastosować terapie łączone, tj. peeling lekarski i Dermapen z osoczem, a w razie konieczności również laser frakcyjny CO2. Schemat terapii jest uzależniony od wyglądu skóry, dlatego konieczna jest osobista konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej.