Sposób na wysokie ciśnienie krwi u 19-latka

Witam mam 19 lat, i mój problem to wysokie ciśnienie tętnicze krwii. Od jakiegoś roku sporadycznie sprawdzałem sobie ciśnienie i wynosiło około 130/80. Podczas gdy w ostatnim tygodniu podniosło się go 150(160)/90(100). Skontaktować się z lekarzem czy można zaradzić na to dietą??

Anna Porada Dietetyk, Wrocław

Można radzić sobie dietą, ale lekarza i tak należy odwiedzić - to on zadecyduje, czy nie wspomóc Pana środkami farmakologicznymi obniżającymi ciśnienie. Nadciśnienie to mimo powszechnej opinii - poważna choroba i nie wolno jej bagatelizować.