Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 1 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Sposób na zrzucenie brzucha po porodzie

Mamwielki problem z pozbyciem się brzucha po ciąży.rodziłam 1 rok i 3 miesiące temu i cały czas ćwiczę na orbitreku w domu a chociaż waga spada to brzuch nie.Obecnie waże 73 przy wzroście 160.Dalej jestem matką karmiącą ,kolacje jem o 26 i do rana już nie podjadam
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Dieta odchudzająca dla cukrzyka

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może być na diecie odchudzającej? Dowiedz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - diabetologa prof. Władysława Kornafela.

Jeżeli Pani ciągle karmi to nie powinna Pani myśleć o jakichś szczególnych dietach, choć właściwie jedyną metodą na zrzucenie brzuszka jest po prostu redukcja masy ciała i tkanki tłuszczowej ogółem (a sądząc po Pani masie ciągle jest tu trochę do zrobienia). Jeżeli chodzi o wspomaganie odchudzania samego brzucha to sugerowałabym zastosowanie specjalnego pasa neoprenowego podczas ćwiczeń - podgrzanie tkanki tłuszczowej podczas ćwiczeń usprawnia naturalne procesy lipolityczne. Proszę jednak pamiętać, że po ciąży dużym problemem jest nie tylko tkanka tłuszczowa w okolicy brzucha, ale naciągnięcie i wiotkość skóry. Na to niestety nie pomoże żadna dieta i ćwiczenia - w takiej sytuacji należy szukać pomocy deramtologa lub chirurga estetycznego.

Specjalistka żywienia człowieka. Udziela porad dietetycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy