Sposób na zrzucenie brzucha po porodzie

Mamwielki problem z pozbyciem się brzucha po ciąży.rodziłam 1 rok i 3 miesiące temu i cały czas ćwiczę na orbitreku w domu a chociaż waga spada to brzuch nie.Obecnie waże 73 przy wzroście 160.Dalej jestem matką karmiącą ,kolacje jem o 26 i do rana już nie podjadam

Jeżeli Pani ciągle karmi to nie powinna Pani myśleć o jakichś szczególnych dietach, choć właściwie jedyną metodą na zrzucenie brzuszka jest po prostu redukcja masy ciała i tkanki tłuszczowej ogółem (a sądząc po Pani masie ciągle jest tu trochę do zrobienia). Jeżeli chodzi o wspomaganie odchudzania samego brzucha to sugerowałabym zastosowanie specjalnego pasa neoprenowego podczas ćwiczeń - podgrzanie tkanki tłuszczowej podczas ćwiczeń usprawnia naturalne procesy lipolityczne. Proszę jednak pamiętać, że po ciąży dużym problemem jest nie tylko tkanka tłuszczowa w okolicy brzucha, ale naciągnięcie i wiotkość skóry. Na to niestety nie pomoże żadna dieta i ćwiczenia - w takiej sytuacji należy szukać pomocy deramtologa lub chirurga estetycznego.