Sposób na zrzucenie kilku kilogramów przez 15-latka

Pomocy! Chłopak 15 lat, 78kg! Wzrost 176. Chce zrzucić parę kilogramów żeby zadowolić się sobą
ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Wskazane byłoby przeanalizowanie dotychczasowego jadłospisu i skorygowanie błędów żywieniowych. Bardzo ważne jest też prowadzenie regularnej aktywności fizycznej, w postaci ćwiczeń lub dowolnej dyscypliny sportowej, która pomoże w regulacji metabolizmu i redukcji nadmiernych kilogramów.
W kwestii diety polecam:
W kwestii diety proponuję:
- regularne spożywanie posiłków (5 w ciągu dnia)
- wybieranie pełnoziarnistych produktów zbożowych
- spożywanie pełnowartościowego białka w postaci chudego mięsa i produktów mlecznych o niskiej zawartości tłuszczu
- unikanie kalorycznych dań i przekąsek : żywności typu fast food, słodyczy, paluszków, krakersów itp.
- stosowanie lekkostrawnej obróbki kulinarnej - gotowanie w wodzie, gotowanie na parze, pieczenie w folii.