Sposób przyjmowania leku Bioxetin

Witam. Od pół roku zażywam 2 tabletki dziennie leku - Bioxetin. Za każdym razem rozpuszczam go na łyżce, mieszając z wodą i tak popijam. Niestety nie jestem w stanie połykać tego leku, dlatego moje pytanie brzmi, czy takie ciągłe rozpuszczanie może mieć jakieś skutki, czy przez to mogę się nabawić np wrzodów albo jakiś innych chorób? Proszę o odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Bioxetin jest w formie kapsułek, których nie wolno gnieść/otwierać ponieważ forma leku w kapsułce chroni lek przed działaniem kwasu żoładkowego, który może znaczaco zmniejszyć skuteczność i wchłanianie leku.