Sposób przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych Daylette

Witam serdecznie! Zaczynam dopiero przygodę z antykoncepcją. Lekarz przepisała mi tabletki daylette. Mam pytanie odnośnie ostatnicj tabletek (zielonych) placebo. Mimo tego, czy okres wystąpi w trakcie ich brania, po czy wcześniej (w trakcie zażywania białych), tabletki daylette należy brać codziennie i regularnie, bez pominięcia żadnej tabletki?? Dodatkowo chciałam spytać, jak długo jest ważna recepta?

Aleksander Ropielewski

Tabletki należy przyjmować codziennie o możliwie tej samej porze dnia począwszy od pierwszego dnia krwawienia miesiączkowego lub począwszy w 2-4 dniu krwawienia. Recepta standardowo ważna jest 30 dni od daty wystawienia. Przed rozpoczęciem przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych proszę zapoznać się z treścią ulotki informacyjnej do nich dołączonej

Renata GrzechociĹska

Witam! Recepta na tabletki antykoncepcyjne ważna jest 30 dni, aby antykoncepcja była skuteczna tabletki należy przyjmować codziennie o w miarę stałej porze. Najlepiej wyznaczyć sobie taki czas, np. jeśli wstaje pani o konkretnej godzinie każdego dnia tuż po wstaniu przyjąć tabletkę. Albo ustawić sobie przypomnienie w telefonie.
Pozdrawiam