Sposób przymocowania aparatu ortodontycznego do zębów

Czym jest klej, na który przykleja się aparat ortodontyczny do zębów? Niektórzy w internecie straszą, że zamki aparatu są zakładane przy wykorzystaniu metody znanej jak AET (acid etch technique), tej samej, która jest stosowane przy zakładaniu plomb, że szkliwo do aparatu zostaje wytrawione. Czy to prawda? Czym tak naprawdę jest ten klej i czy jest on szkodliwy dla szkliwa zębów?

Zgadza się. Czy jest to szkodliwe? Sam dwukrotnie bez żadnych obaw pozwoliłem sobie wytrawić szkliwo i przykleić zamki. Bardzo słaby kwasek jest nakładany na szkliwo i powoduje powstanie kilkumikronowych szczelin, które są następnie zalewane specjalną żywicą, która po zdjęciu zamków pozostaje w szkliwie na zawsze. Ząb wygląda i funkcjonuje normalnie. Pozdrawiam