Sposób usunięcia niegroźnych znamion barwnikowych

Dzień Dobry. Chcialbym spytac sie czy niegrozne znamona barwnikowe lepiej usunac laserem czy chirurgicznie? chodzi mi tez zeby blizna byla nieduza po usunieciu Pozdrawiam.Damian

Lek. Tomasz Budlewski

Osobiście uważam, że każde znamię po usunięciu należy przebadać. Na pewno pod tym względem najlepiej będzie usuwać chirurgicznie. Co do efektu estetyczne duże znaczenie ma doświadczenie oraz staranność lekarza wykonującego zabieg.

A skąd Pan wie , które znamię jest groźne , a które nie jest groźne??? Ja , jako odpowiedzialny i doświadczony w tych sprawach chirurg onkolog NIGDY nie usunąłem ŻADNEGO znamienia laserem!!! Standardem światowym jest wycięcie chirurgiczne z marginesem 1 mm i poddanie badaniu histopatologicznemu!!! Po usunięciu laserem nigdy nie będzie Pan wiedział - co Panu usunięto!!! zż Ps.Proszę przeczytać moją stronę główną i obejrzeć moje clipy na tym portalu! , pozdrawiam , żurawski