Sposób wykonania kuracji Dermamelan

Bardzo proszę o poradę lekarzy stosujących dermamelan,lekarz kazał mi sam nałożyć maskę i trzymać do momentu aż będzie piec,ponieważ według niego każdy wyznacza swoje progi bólu, lecz ponoć nie jest to dobry sposób. Mam mleasme hormonalną, blada cerę, niebieskie oczy gruba skore i rozszerzone pory na środkowych policzkach, ile czsu powinnam trzymać te maskę? Chciałabym skorzystać z miesięcznego urlopu na wykonanie zabiegu choć wiem ze nie jest to idealna pora;

Witam
Lekarz, widząc Pani skórę, powinien sam określić czas trzymania maski. Z Pani opisu wynika, ze mogłaby Pani potrzymać maske około 8-10 godzin. Cosmelan lub Dermamelan to idealne zabiegi przy grubszej, przetłuszczającej się skórze. Akurat ta pora roku nie sprzyja zabiegom złuszczającym, więc musi Pani wyjątkowo uwarzac na słońce, stosować wysokie filtry i najlepiej kapelusz z dużym rondem. Ważne będzie również odpowiednie stosowanie kremu Dermamelan 2, tak, aby nie spowodować zbyt dużego podrażnienia skóry.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska

W zależności od fototypu (skala Fitzpatricka) maskę zostawia się na od 8 do 12 godzin. Polscy pacjenci mają najczęściej fototypy od 1 do 3, więc maskę trzyma się do 10 godzin. Ale czas trzymania maski na twarzy określa lekarz. Oczywiście w przypadku odczuwania bardzo dużego dyskomfortu wcześniej należy maskę zdjąć. W Pani przypadku wydaje mi się, że nie powinno to być dłużej niż 8 godzin. Ale Pani lekarz miał rację, że zalecił ściągnięcie maski, gdzyby Pani nie mogła wytrzymać dyskomfortu.