Sposób założenia aparatu samoligaturującego

Witam. Mam założony aparat samoligaturujący, ale nie mam ani rurek na końcach, ani pierścieni. Czy tak można? Czy pełnią one znaczącą role w prostowaniu zębów? Aparat mam założony do 4 na górze i do 3 na dole, bo Pani powiedziała, że dalej mam proste. Wydało mi się to dziwne, no ale nie ja tu jestem ortodontką. Czy praktykuje się takie zakładanie aparatu? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Bez dokładnej diagnozy nie jestem w stanie potwierdzić lub poddać w dyskusję plan leczenia. Tego typu częściowe aparaty stałe nazwa się sekcyjnymi i stosuje się je w przypadku ograniczonych wad. Pozdrawiam

Witam serdecznie,
Czasami praktykuje się zakładanie aparatów częściowych - wszystko zależy od planu leczenia ortodontycznego. Wszystkimi wątpliwościami związanymi z leczeniem najlepiej podzielić się od razu ze swoim ortodontą - on wszystko dokładnie wyjaśni dlaczego leczenie prowadzone jest w taki sposób a nie inny.