Sposoby badania przysadki mózgowej

czy przysadkę mózgową lepiej badać rezonznsem czy ct? problem dotyczy niskorosłości dzieci (bliźniaki 7lat). lekarz mówił o ct ja jednak znam przykłady podobnych problemów i zawsze robiono rezonans jako dokładniejsze badanie.

Dzień dobry,

Zalecanym badaniem jest oczywiście wykonanie rezonansu magnetycznego przysadki, co jest również znacznie bezpieczniejsze dla dzieci, z uwagi na brak szkodliwości promieniowania rentgenowskiego, co ma miejsce w przypadku zastosowania tomografii komputerowej. MRI przysadki jest również tak jak Pani sama pisze - badaniem lepiej obrazującym przysadkę.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz