Sposoby bezpiecznej masturbacji, która nie wpłynie negatywnie na życie seksualne

Słyszałem o negatywnym wpływie masturbacji na życie seksualne. Głównie chodzi o osłabienie erekcji itp., o to, że penis przyzwyczaja się do stymulacji ręką, która może być zaciśnięta mocniej niż pochwa czy usta partnerki, a potem gdy dochodzi do zbliżenia,penis dostaje niewystarczający bodziec. Moje pytanie brzmi, czy istnieje sposób "bezpiecznej" masturbacji, która nie niesie za sobą takiego ryzyka, a wręcz może poprawić sytuację? Mam na myśli głównie sztuczne pochwy czy inne zabawki erotyczne.

Witam,

odpowiem z punktu widzenia psychologicznego.
Masturbacja sama w sobie jest naturalnym zachowaniem ludzi i zwierząt. W zdecydowanej większości przypadków pełni funkcję zastępującą kontakt seksualny. "Przyzwyczajenie się" do stymulacji ręką nie jest w takim wypadku groźne i nie musi się Pan niczego obawiać. Nie potrzebne są żadne metody "bezpiecznej" masturbacji :-)

Musimy również pamiętać, że masturbacja może przybrać formę głównego sposobu rozładowywania napięcia seksualnego lub odreagowania na stresy życia codziennego. Te typy masturbacji mogą przyjąć negatywną rolę w naszym życiu. W sytuacji, gdy zacznie to wpływać negatywnie na możliwość tworzenia szczęśliwego związku i budowania satysfakcjonującej relacji (przede wszystkim w sferze seksualnej) zachęcam do kontaktu z seksuologiem.

Pozdrawiam i trzymam kciuki.

Dzień dobry.

Negatywny wpływ masturbacji na późniejsze współżycie może wynikać nie tylko z przyzwyczajenia się do stymulacji ręką. Ważniejszym skutkiem może być przyzwyczajenie do skupienia się wyłącznie na sobie - wszak masturbacja jest z zasady swojej egoistyczna.
Udziwnianie stymulacji masturbacyjnej poprzez stosowanie zabawek i gadżetów erotycznych nie poprawi sytuacji, spowodować może bowiem jeszcze większe "zafiksowanie się" na tym sposobie pobudzania i skutkować może poszukiwaniem innych, coraz bardziej nietypowych sposobów samozaspokojenia.

Pozdrawiam.

Zastosowanie 'zastępników' w postaci gadżetów erotycznych może spowodować rozwinięcie się u Pana różnego rodzaju fetyszów, co będzie mieć bardzo negatywny wpływ na póżniejsze życie erotyczne (może doprowadzić do sytuacji, kiedy brak tych gadżetów calkowicie wyhamuje reakcję śeksualną, popęd itd).