Sposoby leczenia chorych zatok

Witam! Co będzie lepsze na chore zatoki, tabletki czy może jakiś aerozol do nosa? Co będzie bezpieczniejsze dla organizmu a co szybciej i sprawniej zadziała? Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam! Z poważaniem Dagmara!

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, bezpieczniejsze dla organizmu i bardziej skuteczne są z reguły preparaty działające miejscowo. Lecząc chore zatoki należy jednak wykluczyć infekcję, która może wymagać przyjmowania antybiotyku w tabletkach - w tej sytuacji zalecany jest kontakt z lekarzem i wykonanie podstawowego badania lekarskiego.