Sposoby leczenia piasku nerkowego

Witam, Chcialabym za pytac głownie specjalistów nefrologii jak powinno sie leczyc piasek nerkowy? USG w normie w mocz w normie jedynie erytrocyty swieze w wiekszej ilosci 5-15 w prep morfologia norma kreatynina podniesiona do 92. Objawy typu czestomocz, bol plecow krzyza promieniujace do brzucha przesuwajacy sie od lopatek az po pecherz jak papier scierny. Rodzinny stwierdzi piasek nerkowy. zapisal buscopan forte i rovatinex ktore nic nie daja. Jak powinno wygladc fachowe i skuteczne leczenie?

Szanowna Pani, aby skutecznie leczyć kamicę ukladu moczowego lub tzw. stan zagrożenia kamicą należy przede wszystkim przeprowadzić badania krwi i moczu aby sprawdzić z jakiego typu kamieniem/osadem mamy do czynienia. Wtedy dopiero mozna mowić o leczeniu, na które składa się dieta i leki.
Ogólne zalecenie to oczywiście duża ilość wypijanych płynów.
z poważaniem,
J.Zachwieja