Sposoby leczenia przepukliny pachwinowej u dziecka

Witam mam pytanie dotyczące mojego synka lekarz pediatra stwierdził u niego przepuchline pschwinowa tak przynajmniej sadzi. Ale czy przepuchlina może się chować i potem znów wychodzić? Dał nam skierowanie do chirurgia dziecięcego. Moje pytanie dotyczy czy leczenie przepuchliny to jedynie operacja? Czy nie istnieje coś innego? Nie ukrywam że jestem że do wizyty u chirurga czyli 5 sierpnia jest bardzo daleko. Proszę o pomoc.

Witam. Przepuklina tak właśnie wygląda, że jej zawartość wchodzi do worka przepuklinowego oraz cofa się z niego. Leczenie w przypadku potwierdzenia rozpoznania jest tylko operacyjne. Istnieją różne techniki operacji, w tym ostatnio także laparoskopowe w wybranych przypadkach, ale zawsze jest to zabieg operacyjny.