Sposoby leczenia wielotorbielowatości nerek

Mam wielotorbielowatość nerek. Lewa nerka powiększona z licznymi torbielami, gdzie największa ma 10 cm. Prawa nerka tez powiększona z licznymi torbielami, największa ma 8 cm. Cztery lata temu miałam wylew podpajęczynówkowy i operacje na tętniaka tętnicy szyjnej wewn.prawej. Mam torbiele w głowie, wątrobie, przeszłam zabieg przepukliny pępkowej. Zmagam się z bólami głowy i nadciśnieniem. Jak mogę wyleczyć torbiele na nerkach?Czy możliwa jest operacja torbieli?

Jeśli ma pani stwierdzony zespół wielotorbielowatości nerek to nie ma co myśleć o leczeniu zabiegowym. Wyjątkowo rzadko w przypadku pojedynczych torbieli bardzo dużych uciskających na sąsiednie tkanki usuwa się torbiele najczęściej punkcyjnie. W takiej chorobie ważne jest dbanie o prawidłowe ciśnienie, prawidłowy cholesterol. Prowadzi się leczenie zapobiegające niewydolności nerek.