Sposoby leczenia zespołu dźwigaczy odbytu

Dzień Dobry Podobno jednym ze sposobów leczenia zespołu dźwigaczy odbytu jest stymulacja elektrogalwaniczna mięśni dźwigaczy odbytu. Mam pytanie jak ten zabieg inaczej się nazywa i gdzie się go robi (jestem z Ustronia). Czasami podobno stosuje się toksynę botulinową (jad kiełbasiany), która poraża mięśnie, a tym samym zapobiega skurczom. I tu również pytanie gdzie takie coś się robi ? Pozdrawiam Władysław

Zespół dzwigaczy odbytu ( proctalgia fugax ) jest rzadkim schorzeniem i najczęściej występuje u kobiet.
Radziłbym zweryfikować rozpoznanie u doświadczonego koloproktologa, prawdopodobnie trzeba będzie wykonać badanie USG transrektalne 3D , manometrię anorektalną i wykonać defekografię. W tej chorobie nie używa się toksyny botulinowej.
Więcej informacji znajdzie Pan na naszej stronie www.melitamedical.pl