Sposoby leczenia zespołu suchego oka

Co to jest "zespół suchego oka"? Jak się to leczy?

Witam.
Zespół suchego oka jest spowodowany gorszym nawilżeniem powierzchni gałki ocznej. Leczenie odbywa się w zależności od przyczyny zespołu suchego oka.
Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Leczenie zespołu suchego oka jest wyłącznie objawowe, tzn. nie leczy się właściwych przyczyn schorzenia, tylko stosuje różne preparaty zastępujące brakujące łzy (tzw. sztuczne łzy lub substytuty łez). Trzeba jednak mieć na uwadze, że preparaty te nie przywracają prawidłowej produkcji łez. Na rynku istnieje wiele tego typu specyfików i należy indywidualnie dobrać lek najbardziej skuteczny dla swoich oczu.