Sposoby na cellulit i rozstępy u 21-latki

Witam, mam 21lat, 160cm wzrostu i 70kg. Noszę rozmiar 40 i mam problem z cellulitem i rozstępami. Jak się z tym wszystkim uporać? Prowadzę dość aktywny tryb życia (bynajmniej tak myślę) 4-5 dni w tygodniu po minimum 2godziny jazdy konnej. Latem często pływam. Śniadanie zawsze jem (jedna lub dwie kanapki zależnie od apetytu + kawa), drugie śniadanie po około 3 godzinach (kanapka), następny posiłek po 3-4 godzinach i kolejny około 18-19. Jeśli chodzi o słodycze to owszem zdarzają się czasem.

Witam Panią,

Jeżeli chodzi o rozstępy to istnieje kilka sposobów aby im zapobiegać i redukować. Zależy w jakim są stopniu rozwinięte. Proszę wypróbować naprzemienny prysznic ciepłą i chłodną wodą - pobudzi krążenie krwi i sprawi, że skóra będzie bardziej jędrna
Polecam także masaż szczotką z włosia oraz peelingi.
Należy zadbać także o codzienne nawilżanie - wysuszony naskórek sprzyja powstawaniu rozstępów
Kiedy rozstępy mają różowe lub fioletowe zabarwienie można się ich pozbyć za pomocą kosmetyków. Preparaty przeciw rozstępom rozjaśniają powstałe blizny oraz pobudzają powstawanie nowych włókien kolagenu i elastyny

Biało-perłowe rozstępy to poważniejszy problem. Potrzebna jest fachowa pomoc w gabinecie dermatologii estetycznej. Dzisiejsza medycyna dermatologia dysponuje całą gamą zabiegów, które sprawiają, że rozstępy stają się mniej widoczne

Cellulit, zaś może być wodny i tłuszczowy. Ten pierwszy powstaje na skutek zatrzymanej w organizmie wody zaś tłuszczowy przy nadwadze i otyłości. z cellulitem można walczyć dbając o aktywność fizyczną, stosując masaże, peelingi, prysznic naprzemiennie zimną i ciepłą wodą. Najważniejsza jest tu jednak dieta W diecie antycellulitowej pierwsze skrzypce grają produktu bogate w błonnik i witaminę C oraz woda mineralna!

Dodatkowo, stosując dietę na cellulit należy ze swojego codziennego menu wykluczyć mocna kawę oraz czarną herbatę, tłuste mięsa, potrawy ciężkostrawne, słodycze, słodkie napije, alkohol oraz żywność silnie przetworzoną. Warto też ograniczyć ilość soli używaną w kuchni, nie dosalać gotowych potraw i zrezygnować ze słonych przekąsek, ponieważ sól zatrzymuje wodę w organizmie.

Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam. Proponowałabym także preparaty zawierające witaminę E która uelastycznia skórę.Naprzemienne kąpiele ciepła i zimną wodą . Wato także do ustnie przyjmować witaminy A,D i E,same nie zlikwiduja roztępów ,ale z innymi zabiegami moga byc skuteczne.
Pozdrawiam Monika Konieczna

Witam
Z całym szacunkiem dla metod wymienionych przez moje poprzedniczki, niestety nie da sie pozbyć rozstępów przy pomocy zimnego prysznica. Problem jest poważny. Rozstępy to rodzaj blizny. Tak jak bliznę należy je leczyć. Polecam zabiegi laserowe, radiofrekfencje głowa, karboksyterapię, mezoterapię. Im wcześniej ( gdy rozstępy są czerwone) tym lepiej.
Ewa Rybicka

Witam serdecznie
Jeśli chodzi o cellulit niestety praktycznie co 2 kobieta się z nim boryka , bardzo często powiązany jest z zaburzeniami hormonalnymi warto przebadać tarczycę (TSH FT3 FT4)
Bardzo dobrze wpływają również zabiegi pielęgnacyjna na ciało rożnego rodzaju masaże. Bardzo dobry wpływ na zmniejszenie cellulitu maja masaże Bańką Chińską dotleniają i jednocześnie rozbijają złogi ,rozstępy stają się mniej widoczne . Aby zwalczyć cellulit należy działać kompleksowo aktywność fizyczna + zdrowe żywienie + zabiegi pielęgnacyj dają największe efekty .