Sposoby na leczenie dyskopatii

Witam chciałabym się dowiedzieć jakie są najlepsze sposoby na leczenie dyskopatii? Mój chłopak pracuje jako kierowca i średnio dwa razy w roku ma bardzo silne bóle w lędźwiach i kilka razy w roku słabsze. Teraz znowu mu się pogorszyło. Ból jest tak silny, że nie może chodzić ani siedzieć, praktycznie nie śpi. Podobno dysk mu uciska na nerwy i wdał się stan zapalny. W jaki sposób najszybciej można pomóc i czy są jakieś sposoby, np nakładki na oparcie w samochodzie, które mogą pomóc na przyszłość?

Piotr Pilarski

Nakładka byłaby dobra. Ponadto aby zapobiegać ważny jest regularny wysiłek fizyczny. Codzienne bieganie, chodzenie pływanie gimnastyka. Doraźnie można stosować leki przeciwbólowe.

Pozdrawiam.