Sposoby na nadpotliwość

Witam posiadam aparat do jonoforezy na nadpotliwość ale to dość pracochłonne zajęcie aby zminimalizować potliwość. Są zabiegi botoksem ale za to mega kosztowne czy jest jeszcze inne rozwiązanie? Czy pozostało mi jedynie się z tym pogodzić z czym nie da się pogodzić?

Dzień dobry,

Istnieją specjalne preparaty na nadpotliwość dostępne w aptece. Jeżeli nie zauważy Pani poprawy proszę zgłosić się do lekarza by dowiedzieć się co powoduje nadmierne pocenie.

Pozdrawiam serdecznie.

Nie podaje Pani,w której części ciała występuje nadmierna potliwość. Jeśli chodzi o pachy, dłonie i stopy to najlepszym rozwiązaniem jest botoks ( aczkolwiek, jak sama Pani wspomniała, kosztowny jest to zabieg ). W aptekach dostępne są preparaty ( antyperspiranty ), które blokują ( zmniejszają ) wydzielanie potu - jednak sama musi Pani przetestować, który byłby właściwy dla Pani. Poza tym dostępne są również tabletki ( trzeba popytać w okolicznych aptekach ).
Może Pani również zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu i opowiedzieć o swoim problemie - dobrze by było dowiedzieć się co jest przyczyną nadpotliwości w Pani przypadku.