Sposoby na odchudzenie bioder

Witam. Mam 18 lat moja waga to 63 kg a wzrost około 165-170cm. Moim problemem są dolne partie ciała a w szczególności biodra. Mają one ponad 99cm, 22cm różnicy z talią a 18cm z brzuchem. Proszę o pomoc, nie wiem jak sobie z tym poradzić a dalej tak nie mogę. Chce przeglądać się w lustrze z uśmiechem na twarzy. Jeszcze raz proszę o pomoc. Będę bardzo wdzięczna, dziękuje z góry. :)

Witam,
aby skutecznie wysmuklić sylwetkę należy prowadzić aktywny tryb życia połączony z prawidłową dietą. Należałoby w takim razie przeanalizować Pani dotychczasowy sposób żywienia i dobrać dla Pani odpowiednią dietę oraz plan treningowy. Zapraszam do kontaktu www.nvit.pl Pozdrawiam, Łasek Natalia

Witam!
Ma Pani sylwetkę typu A. Proszę porozmawiać w Pani rejonie z dietetykiem o zabiegach odchudzających dolne partie ciała, typu masaże podciśnieniowe, masaźe ręczne, lipoliza ultradźwiękowa bądź lipoliza iniekcyjna. Pozdrawiam

Witam,
przede wszystkim należy zwrócić uwagę, że wg zasad masa ciała jest właściwa w stosunku do wzrostu. Jeżeli jednak kanka tłuszczowa gromadzi się w jednaj, niechcianej partii ciała, wówczas należałoby stosować jednocześnie zdrową dietę oraz ćwiczenia, powodujące utratę obwodów w określonym miejscu. Dieta powinna być zbilansowana tak aby dostarczyć wszystkich niezbędnych składników a jednocześnie redukować nadmiar tkanki tłuszczowej.
Beyer-Wygońska Sylwia

Witam,
Ma Pani budowę gruszki i tłuszcz odkłada się w dolnych partiach ciała. Jeśli nie jest Pani w stanie zaakceptować swojej kobiecej sylwetki, należy zastosować racjonalną dietę odchudzającą oraz ćwiczenia fizyczne nastawione na kształtowanie ud i pośladków. Konsekwencja i systematyczność na pewno pomogą Pani zmniejszyć obwody. Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Powinna Pani skupić się na zdrowych nawykach żywieniowych oraz aktywności fizycznej. Dzięki połączeniu tych dwóch elementów z pewnością uzyska Pani pożądane efekty. Posiłki powinny być spożywane regularnie (5 posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami. Nie można pomijać żadnego z posiłków, nie zamieniać kilku posiłków na jeden z wielu składników.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawione. Ostatni posiłek należy spożywać 3-4h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Dziennie dopuszcza się spożycie 2 łyżek oliwy z oliwek w potrawach. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne ale ograniczać sól.
Unikamy również cukru, słodyczy a także żywności silnie przetworzonej typu instant, parówki, pasztety itp Należy czytać etykiety. Zawsze należy zwracać uwagę nie tylko na wartość kaloryczną, ale także na zawartość tłuszczów nasyconych, cukrów i sprawdzać, czy produkt zawiera mało sodu.
Ułożenie indywidualnie dostosowanej do Pani potrzeb diety wymaga spotkania osobistego, w celu przeprowadzenia odpowiednich pomiarów lub kontaktu drogą mailową w celu wypełnienia szczegółowego wywiadu zdrowotnego i żywieniowego.
Jeżeli chodzi o ćwiczenia fizyczne to stanowią one 30% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę. Ważne aby aktywność była systematyczna i sprawiała Pani przyjemność. Najlepiej ćwiczyć od 3do 5 razy w tygodniu. Może Pani skorzystać z pomocy trenera fitness, siłowni lub ćwiczyć w domu. W Internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego. Osobiście mogę polecić zestawy: Mel B, FitnessBlender, Odchudzanie bez kitów, Be Fit Woman, Fitappy, XHitDaily, Tiffany Rothe. Przy ćwiczeniach powinna być również zachowana odpowiednia dieta. Nie może Pani przyjmować zbyt mało kcal bo w tym momencie zacznie zachodzić katabolizm i zamiast budować mięśnie będzie je Pani spalać.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Kamila Ziemann Dietetyka

Witam, dieta będzie działała na cały organizm, aczkolwiek często osoby, które mają zatrzymane płyny skarżą się na sylwetkę gruszkę. Czy pije Pani 1,5l wody niegazowanej dziennie? Proszę tak własnie robić, ilość kawy zmniejszyć do 1, zmniejszyć ilość soli w pożywieniu oraz przetworzoną żywność (słodycze również!). Koniecznie będzie wprowadzenie aktywności fizycznej. Miałam taką samą sylwetkę i u mnie świetnie sprawdziło się bieganie, jazda na rowerze, spinning oraz ABT i TBC w klubach fitness. Pozdrawiam, Kamila Ziemann