Sposoby na poprawę nastroju i odstresowanie

Witam serdecznie! W ostatnim czasie mam sporo na głowie i strasznie się stresuje, przez to mam bardzo złe samopoczucie. Nie wiem czy są jakieś dobre ziółka, które mnie uspokoją lub inne metody relaksacji. Bardzo proszę o pomoc...
ponad rok temu

Witam. Są różne metody relaksacji, na przykład można położyć się słuchając specjalnej relaksacyjnej muzyki bądź robić sobie różne wizualizacje. Relaksacyjne są również masaże, pływanie w wodzie, kąpiel w wannie czy jakiś sport. Nawet to co się bardzo lubi robić daje poczucie relaksu. Co do "ziółek" to są takie w aptekach bez recepty, z tym, że trudno mi powiedzieć coś o ich skuteczności.
Magdalena Brabec

Dzień dobry.
Jest wiele sposobów na relaksację - od tych "domowych", po bardziej "profesjonalne". Najprostsze, najłatwiejsze i najbardziej dostępne to na przykład spacer i wszelka aktywność fizyczna, dobra książka, czy film, rozmowa z przyjaciółmi, wyjazd na kilka dni na przysłowiowe "łono natury". Można skorzystać też z różnych kursów i szkoleń dotyczących relaksacji (medytacja, joga, terapia dźwiękiem).
Ziółkami można się wspomagać, jednak wydaje się, że zanim sięgniemy po środki chemiczne (nawet naturalne) warto spróbować poradzić sobie se stresem, korzystając z własnych zasobów energetycznych.
Pozdrawiam.