Sposoby na powstrzymanie i wyregulowanie obfitych miesiączek bez konieczności zażywania hormonów

Witam, mam 29 lat, nie mam dzieci. Odkąd pamiętam borykam się z bardzo długimi i obfitymi miesiączkami, prowadzącymi do anemi. Brałam już chyba wszystkie możliwe tabletki antykoncepcyjne, ale mój organizm bardzo źle na nie reaguje. Czy są inne sposoby na powstrzymanie i wyregulowanie tak obfitych miesiączek, bez konieczności zażywania hormonów? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Prosze spróbować ( oczywiście po wykonaniu badań przedmiotowych i labolatoryjnych ! ) zaczynajac dzien przed krwawieniem prep. EXACYL 3X 2 tabl w czasie krwawienia.

Myśle ,ze exacyl pani próbowała ale jeśli nie, to warto spróbować. Bez badania trudno coś doradzić. Warto zrobić badania krzepliwości krwi jeśli nie było. Ewentualnie wykonać biopsje aspiracyjną endometrium i hysteroskopie . Jeśli nic nie pomoże to założyć wkładke Mirene.