Sposoby na pozbycie się szwów w mięśniach rąk

Witam. Odpowiedział mi pan na pytanie w sprawie szwów w ręce. Moja sytuacja wygląda następująco .Od kilku lat mam w mięśniach ręki szwy.Lekarz się pomylił co dla mnie jest skandaliczne. Chcę się dowiedziec od innych specjalistów,czy jest jakiś sposób pozbycia się ich przy czym nie tracic czucia w palcach,bo wiem,że taka sytuacja może zajśc.

Witam. Jeśli była rana (niezależnie czy urazowa czy nie) z przecięciem mięśni, to nie ma mowy o pomyłce. Niezeszycie groziłoby choćby przepukliną mięśniową. Szyje się zwykle szwami wchłanialnymi i tych nie trzeba usuwać. Jeśli z jakich względów zostały założone szwy częściowo wchłanialne lub niewchłanialne, to tych także nie ma powodu usuwać - taki zabieg jest bezsensowny a nawet szkodliwy - właśnie z uwagi na możliwość jatrogennych uszkodzeń. Tak więc szczerze odradzam usuwania szwów z mięśni.