Sposoby na przybranie na wadze

Witam, moje pytanie może wyda się nietypowe, ale chciałabym nieco przytyć, mam z tym problem, jakie produkty najbardziej kaloryczne-ale zdrowe powinnam spożywać. jestem matką, zaganianą pracującą, mającą w genach szczupłość, ale chyba da się z tym wygrać?!

Witam,
nie wystarczy spożywać produkty wysokokaloryczne by przybrać na masie ciała. Ważne aby dieta była zbilansowana całkowicie z uwzględnieniem Pani aktywności fizycznej (ma ogromne znaczenie przy wydatku energetycznym organizmu ) czy sposobu życia (rodzaju pracy, możliwości kulinarnych itp.).
Powinna Pani zwrócić uwagę na produkty o małej objętości a niosące z sobą wysoką wartość odżywczą i kaloryczną tj. orzechy (mieszanka orzechów laskowych, brazylijskich, pecan, nerkowca z suszonymi owocami śliwek, moreli, żurawiny); polecam pestki słonecznika i dyni jako przekąskę pomiędzy posiłkami. owocowe sałatki z jogurtem greckim (winogrono, banany, brzoskwinia konserwowa), sery pleśniowa i typu camembert, serek mascarpone, śmietankę 18%-36% jako dodatek do zup czy ziemniaków. Masło do kanapek z razowego chleba, pesto jako dodatek do kanapek czy makaronów. Sałatki z dodatkiem ryb morskich (makrela, halibut, łosoś). Dieta ma być wysokoenergetyczna a lekkostrawna jednocześnie, zatem piersi z kurczaka, królik, dodatki kaszy jaglanej, jęczmiennej czy makarony pełnoziarniste. Warzywne sałatki z dodatkiem pestek słonecznika, dyni. 100% Soki owocowe jako dodatek do posiłku, słodzenie herbaty miodem. Wiele zależy od Pani preferencji smakowych i możliwości kulinarnych a także kondycji zdrowotnej. pozdrawiam