Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 1 3 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Sposoby na przyspieszenie metabolizmu

Jak przyspieszyć metabolizm? Mam 13 lat i mam bardzo wolny metabolizm ważę 80 kg mój wzrost to 1,62 . Mój brzuch jest mały uda są największe.
13 LAT ponad rok temu

Fakty o zdrowiu - Preparaty ziołowe mogą być szkodliwe dla zdrowia

Witam serdecznie. Regularne ćwiczenia, ruch, sport oraz zwykła aktywność fizyczna to podstawowe elementy wspomagające metabolizm. Konieczna jest oczywiście odpowiednio zbilansowana dieta.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witaj, aby przyspieszyć metabolizm należy usprawnić trawienie. Twój żołądek powinien szybko trawić, nic nie może w nim zalegać, wypróżnianie powinno być codziennie. Postaraj się ułożyć sobie jadłospis w następujący sposób: Rano - kasza gotowana na wodzie z bakaliami, owocami lub w wersji warzywnej. To węglowodany. Obiad to białko - ważna jest rozdzielność, jeden rodzaj białka dziennie- mamy dzień w tygodniu rybi, dzień mięsny - jemy to tylko z warzywami i pozostałe dni jarskie. Wówczas zajadamy się zbożami, warzywami, a białko to strączkowe fasolki, grochy, soczewice, cieciorki. Kolacja- jarska zupa. Do tego tłuszcze w ciągu wszystkich posiłków - masło, masło klarowane i oleje tłoczone na zimno. Jak jeszcze popijesz zioła, ciało będzie mogło dążyć do równowagi.

0

Jest kilka sposobów na przyspieszenie metabolizmu: - jedz 5 posiłków w ciągu dnia co 2-4 godziny - w każdym posiłku niech będzie duża porcja warzyw - pij co chwilę - najlepiej wodę oczywiście lub herbaty owocowe - jedz dużo białka - jajka, chude mięso, ryby, twarogi - ĆWICZ! - im bardziej zróżnicowane treningi - tym lepiej! ... zapisuj też dokładnie co jesz, ile i o której - a potem spójrz na to krytycznie, spróbuj obliczyć kaloryczność - może okaże się, że to nie wolny metabolizm, ale zbyt duża kaloryczność jest przyczyną tycia? Powodzenia!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy