Sposoby na przytycie dla 18-latki

Witam, mam 18 lat 160 cm wzrostu i waze ok 50 kg chciałabym wazyc jakies 56 57 kilo poniewaz zle sie z tym czuje i nie podobam sie sobie taka chuda. Biore peritol od jakiegoś czasu i troche pomaga ale może są lepsze sposoby ? Prosze o pomoc ! pozdrawiam, Justyna.

Witam serdecznie,

Proces tycia u osoby z szybką przemianą materii nie jest łatwy, wymaga wytrwałości i przestrzegania kilku zasad:

Należy spożywać od 5 do 6 posiłków dziennie, co 2-3 godziny, o podobnych porach każdego dnia. Pierwszy posiłek należy zjadać nie później niż 1 godzinę po przebudzeniu, natomiast ostatni na 2 godziny przed snem.

Należy pić 1-2 litry płynów dziennie, przede wszystkim pomiędzy posiłkami.
Pomiędzy posiłkami wskazane jest sięganie po zdrowe przekąski: orzechy, nasiona, pestki, suszone owoce.

Dziennie należy spożywać nie mniej niż 2-3 łyżki oliwy z oliwek lub innego oleju roślinnego, jako dodatek do potraw.

Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne. Sól można spożywać jedynie w niewielkich ilościach.

Nie należy pomijać żadnego z wyznaczonych posiłków.

Należy unikać produktów, które powodują biegunki lub inne dolegliwości jelitowo- żołądkowe.

Należy zadbać o odpowiednią dawkę snu min. 7 godzin.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację
tel.506225670
Mgr Joanna Wasiluk

Peritol jest lekiem, którego substancją czynną jest składnik stosowany głównie w leczeniu chorób o podłożu alergicznym. Stosowany jest jednak także jako lek pobudzający apetyt. Aby przybrać na masie ciała należy jednak zwiększyć wartość energetyczną diety o około 800-1000 kcal/dobę, co umożliwia przyrost masy ciała na poziomie 1-3 kg w miesiącu. W tym celu należy zwiększyć ilość posiłków do 6 w ciągu dnia oraz zadbać o odpowiednią podaż pełnowartościowego białka (pochodzącego np. z mięs, nasion roślin strączkowych czy mleka i jego przetworów), węglowodanów (których źródłem są kasze, makarony, ryż, ziemniaki, pieczywo, miód, konfitury) oraz tłuszczu. Pomiędzy posiłkami nie warto zapominać o produktach o dużej gęstości energetycznej, które w stosunkowo niewielkiej porcji dostarczają wiele energii. Mogą to być orzechy, suszone owoce, pestki, nasiona czy sezam. W celu dokładnego oszacowania zalecanej wartości energetycznej i odżywczej diety polecam skorzystać z pomocy dietetyka, który po wykonaniu badania składu ciała i oszacowaniu celu zaproponuje odpowiedni, dostosowany indywidualnie sposób żywienia.