Sposoby na przytycie dla 21-latki

witam chciała bym sie dowiedziec jak mozna przytyc? pozdrawiam

Witam serdecznie!

Dieta na przytycie powinna dawać energię i być bogata w białko. Wychudzenie jest spowodowane niedoborem energii, białka i innych składników odżywczych. Jeśli spożywany pokarm nie zapewnia dostatecznej ilości energii na codzienne potrzeby, to organizm czerpie ją z rozpadu własnych tkanek, prowadząc do znacznego zmniejszenia masy ciała. Dlatego dieta stosowana przy wychudzeniu powinna być bogatoenergetyczna, bogatobiałkowa, obfitująca w pozostałe składniki odżywcze oraz witaminy i składniki mineralne.

Żeby przytyć, trzeba szukać zdrowych kalorii w pożywieniu. Zalecenia dla diety na przytycie uwzględniają produkty zwane "zdrowymi bombami kalorycznymi". Najważniejsze jest jedzenie posiłków o stałych porach, w odstępach 3 godzinnych oraz nie omijanie żadnego z nich. Wskazana jest umiarkowana aktywność fizyczna, ponieważ regularne ćwiczenia poprawiają samopoczucie, dodają energii i pobudzają apetyt, natomiast po spożyciu posiłku wskazany jest odpoczynek.

Zdrowe i jednocześnie bardzo kaloryczne są: banany, winogrona, awokado, owoce suszone oraz orzechy, nasiona słonecznika, pestki dyni, sezam, kakao. Są one źródłem „dobrych” kalorii (to tzw. „zdrowe bomby kaloryczne”). Na te produkty powinnaś zwrócić szczególną uwagę w swojej nowej diecie.

Do przyrządzania potraw należy stosować różne oleje roślinne lub masło. Tłuszcze zaleca się dodawać na surowo do gotowanych potraw. Źródłem tłuszczu powinny być przede wszystkim: śmietanka, oleje, oliwa z oliwek, masło śmietankowe, mleko, lody, sery śmietankowe.

Zalecane są także produkty o dużej kaloryczności, ale w małej objętości, np. miód, dżemy, orzechy. Oprócz nich, należy jeść jak najwięcej białka pełnowartościowego tzn. chude mięsa i wędliny, jaja, jogurty, twarogi oraz ryby.

Z technik kulinarnych zalecane jest gotowanie (w wodzie lub na parze) oraz pieczenie w folii, ewentualnie smażenie w niewielkiej ilości tłuszczu. Wskazane są również specjalne preparaty medyczne, tzw. Nutridrinki lub odżywki będące zamiennikiem zdrowej, zbilansowanej diety. Specjalistyczne odżywki, oprócz dziennej porcji witamin oraz składników mineralnych, zawierają pełen zestaw aminokwasów, ze szczególnym uwzględnieniem tych, których nasz organizm nie wytwarza. Codzienna dieta często nie dostarcza nam wszystkich niezbędnych składników w ilości potrzebnej do właściwego funkcjonowania. Jednak samemu nie należy decydować o doborze takiego suplementu – o poradę zapytaj specjalistę – dyplomowanego dietetyka.

Witam,

Jeżeli myślimy o zdrowym przytyciu, gdzie pod lupę stawiamy masę mięśniową naszego ciała, to przede wszystkim odpowiednia zbilansowana dieta i regularne ćwiczenia wysmuklające pozwolą nam uzyskać kobiecą sylwetkę ( odpowiednia ilość tkanki tłuszczowej i masy mięśniowej)

Pozdrawiam
Sylwia Strojek

Aby przybrać na wadze trzeba wykazać się cierpliwością, jednak im wolniej, ale systematyczniej będziesz przybierać na wadze tym bardziej prawdopodobne jest, że nowe kilogramy będą zamieniać się na tkankę mięśniową, a nie na tłuszczową.

Spożywanie większej ilości tłuszczu generalnie wpływa na przyrost wagi, ale spożywanie dużej ilości tłuszczów pochodzenia zwierzęcego jak: masło, tłuste sery, tłusta śmietana, tłuste mięso a także fast-food może prowadzić do zwiększenia poziomu cholesterolu, dlatego takie tłuszcze powinieneś spożywać w umiarkowanych ilościach. Korzystne jest natomiast spożywanie nienasyconych tłuszczów pochodzących z oliwek, olejów roślinnych, tłustych ryb morskich, awokado, orzechów.

Słodycze, które wpływają na przyrost wagi, zastąp słodkościami o większej wartości odżywczej (ze względu na zawartość witamin, soli mineralnych, potrzebnych do zdrowego przybrania na wadze) Noś ze sobą zawsze garść mieszanki orzechów, migdałów, pestek dyni i słonecznika. Podjadaj rodzynki i suszone morele. Jedz miód i powidła, oraz winogrona, jabłka i banany.

Pomocne w przytyciu będą ziemniaki puree, gęste warzywne zupy typu krem, grube kasze, ryże i makarony – w formie rozgotowanej. Marchewka z groszkiem, fasola, bób i groch.

Odpoczynek, relaks, ćwiczenia fizyczne są czynnikami, które pośrednio wpływają na przyrost wagi. Stres i napięcie układu nerwowego są czynnikami, których powinno się unikać. Staraj się dużo odpoczywać, chodzić spać o jednakowej porze.
pozdrawiam

Witam serdecznie,

Proces tycia u osoby z bardzo szybka przemianą materii jest dość trudny, ale osiągalny.
Należy spożywać od 5 do 6 posiłków dziennie, co 2-3 godziny, o podobnych porach każdego dnia. Pierwszy posiłek należy zjadać nie później niż 1 godzinę po przebudzeniu, natomiast ostatni na 2 godziny przed snem. Śniadania muszą być spore i bogate w węglowodany złożone. Należy pić 1-2 litry płynów dziennie, przede wszystkim pomiędzy posiłkami. Pomiędzy posiłkami wskazane jest sięganie po duże ilości zdrowych przekąsek: orzechy, nasiona, pestki, suszone owoce. Dziennie należy spożywać nie mniej niż 2-3 łyżki oliwy z oliwek lub innego oleju roślinnego, jako dodatek do potraw. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne. Sól można spożywać jedynie w niewielkich ilościach. Nie należy pomijać żadnego z wyznaczonych posiłków. Należy unikać produktów, które powodują biegunki lub inne dolegliwości jelitowo- żołądkowe. Należy unikać napoi energetycznych oraz zawierających kofeinę, dużo teiny i innych związków przyspieszających przemianę materii. Nigdy nie sięgać po środki przeczyszczające, pobudzające. Należy zadbać o odpowiednią dawkę snu min. 7 godzin. Przed samym snem warto wypić napar z melisy(działanie uspokajające, zwolni przemianę materii), zjeść łyżkę miodu, wypić szklankę mleka.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację
tel.506225670
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk

Witam serdecznie, Małe wskazówki do zastosowania: na śniadanie możesz jeść mleko z musli, które zawiera orzechy lub suszone owoce, dodatkowo zjedz jedną kanapkę z dowolnym dodatkiem. Może to być ser żółty, ser twarogowy, wędlina + dodatek warzywny. Na drugie śniadanie możesz zjeść bułkę grahamkę z dowolnym dodatkiem lub kanapki z chleba żytniego, serek wiejski. Do smarowania pieczywa używaj prawdziwego masła. Obiad powinien składać się z dwóch dań, dowolnej zupy oraz sztukę mięsa z ziemniakami, ryżem lub kaszą z dowolnym sosem. Do surówek dodawaj oliwę z oliwek, olej lniany, olej rzepakowy bezerukowy. Zupę możesz zabierać śmietaną 12%. Na podwieczorek możesz zjeść budyń z łyżeczką domowej konfitury, sałatkę owocową z jogurtem, miodem czy też jogurt owocowy z musli. Kolacja powinna być spożywana 2h przed snem, a może to być kanapka z dowolnym dodatkiem, zapiekanka warzywna z makaronem i serem żółtym, twarogowym lub serem feta. W ciągu dnia jedz 5 posiłków oraz nie zapominaj o płynach w ilości 2 litrów wody mineralnej. Możesz także od czasu do czasu pić soki warzywne lub owocowe. Wybieraj pieczywo pełnoziarniste, żytnie, orkiszowe. Do kanapek możesz tworzyć różne pasty np. z wędzonej makreli, z tuńczyka i jajka, z sera twarogowego półtłustego z awokado. Twój jadłospis powinien zawierać więcej energii, ale to nie znaczy, że masz wprowadzać produkty wysoko przetworzone czy fast-foody, W celu uzyskania szczegółowego jadłospisu zachęcam do skorzystania z indywidualnej porady u dietetyka. Pozdrawiam