Sposoby na przytycie dla 48-latki

mam48 lat jak moge przytyc waze 48 kg i chcialabym troche przytyc

Witam, przede wszystkim zdrowo się odżywiać. Możliwe, że brakuje Pani w diecie witamin i minerałów. Mają one wpływ na metabolizm. Najwięcej dostarczają ich surowe warzywa i owoce. W diecie powinny znaleźć się oczywiście produkty ze wszystkich grup żywności. Najwięcej kalorii powinny dostarczać produkty zbożowe (kasze, płatki), ziemniaki oraz owoce. Najlepsze źródła tłuszczu to oliwa i olej rzepakowy (do sałatek tłoczone na zimno - nie mylić z oliwą lub olejem z I tłoczenia) oraz pochodzące z ryb. Ilość tłuszczu w diecie powinna być ograniczona (bardo kaloryczny), jednak jest on niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wprowadzenie 5 posiłków dziennie umożliwi spożywanie większej ilości jedzenia. Pani niedowaga może być spowodowana upośledzonym wchłanianiem składników pokarmowych, dlatego warto się dokładnie przebadać, np. w kierunku nietolerancji pokarmowych. Pozdrawiam