Sposoby na radzenie sobie z natrętnymi myślami

jak pozbyć się złych natrętnych i nękających myśli

Jeżeli natrętne myśli utrudniają codzienne funkcjonowanie i są źródłem cierpienia, wówczas wskazana jest konsultacja psychiatryczna lub psychologiczna. Specjalista po badaniu, ustaleniu rozpoznania i uwzględnieniu pańskich preferencji oraz możliwości zaproponuje adekwatne metody postępowania (np. farmakoterapia i/lub psychoterapia).

Szanowny Panie, im bardziej chcemy się czegoś pozbyć, tym bardziej jesteśmy z tym związani. Myśli same w sobie nie są złe, to my nadajemy im takie znaczenie. Warto, aby skorzystał Pan z profesjonalnej pomocy psychoterapeuty, gdyż samemu bardzo trudno jest wyjść z kręgu natrętnych myśli. Ważne, aby psychoterapeuta oprócz pracy nad wzorcami, schematami pana myślenia, dotknął również tego co kryje się pod tymi natręctwami i co Pana niepokoi. Świetne rezultaty daje tutaj praca nad uważnością (mindfulness) oraz praca z ciałem i oddechem (body work). We Wrocławiu mogę rekomendować Panu gabinet psychoterapeuty Piotra Koremby.

Pozdrawiam,
Kamil Tarnawski