Sposoby na samodzielne wyjęcie tampona bez sznurka

Witam.Bardzo proszę o pomoc.Otóż zaaplikowałam rano tampona,jestem przewrażliwiona jeśli chodzi o sprawdzanie czy sznurek jest mocny,więc dokładnie sprawdziłam (jak zawsze), było ok. Po paru godzinach chciałam wymienić tampon,niestety... wyciągnęłam tylko sznurek.Próbuję wyciągnąć palcami,ale nic nie daje,chyba go wpycham zamiast wypychać.Próbowałam również "przeć"-też nic, pęsętą nie sięgam.Błagam,czy jest jakiś sposób na samodzielne wyjęcie tampona bez sznurka? Nie mam zamiaru iść do gin...

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wszelkie manipulacje, zwłaszcza z użyciem narzędzi mogą być niebezpieczne i grozić uszkodzeniem organizmu. Sugeruje zgłosić się bezpośrednio na SOR ginekologiczny.