Sposoby na szybkie przytycie

Witam. Jestem dość wysoką i chudą dziewczyną. Mam 180 cm wzrostu a waże tylko 54 kg. Jem dużo ale nie moge przytyć bo mam za szybką przemiane materii, a bardzo bym chciała , bo jestem za chuda. Co moge zrobic by przytyć ?
ponad rok temu

Witam.
Dieta na przytycie powinna być bogatoenergetyczna i bogatobiałkowa. Wychudzenie jest bowiem spowodowane niedoborem energii i białka. Żeby przytyć, trzeba szukać zdrowych kalorii w pożywieniu.Dieta przy wychudzeniu powinna dostarczać ok. 40 kcal/ kg należnej masy ciała. Aby przytyć należy stosować racjonalne odżywianie - nie jedzmy chipsów, ciastek i fast foodów żeby przytyć.
Jeśli chodzi o zalecenia diety stosowanej w celu zwiększenia masy ciała to najważniejsze jest jedzenie posiłków o stałych porach, w odstępach 3 godzinnych oraz nie omijanie żadnego z posiłków.
Po spożyciu posiłku wskazany jest odpoczynek.
Należy jeść jak najwięcej białka pełnowartościowego tzn. chude mięsa i wędliny, jaja, jogurty, twarogi oraz ryby.
Pozdrawiam Monika Konieczna

Witam,
przede wszystkim warto zbadać organizm czy przypadkiem powodem niskiej masy nie jest jakach choroba np. nadczynność tarczycy.
Jeśli zostaną wykluczone jakiekolwiek choroby łatwiej będzie przeprowadzić skuteczną interwencję dietetyczną. W tym celu warto zwrócić się po poradę do dietetyka, ponieważ przybieranie na wadze jest procesem dużo trudniejszym niźli obniżanie masy ciała.
pozdrawiam
Magdalena Kubik