Sposoby na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej

Mam 158 wzrostu, ważę 60 kg. Podobno jest to prawidłowa waga do mojego wzrostu, ale źle się czuje w swoim ciele. Zawsze ważyłam 53 i czułam się wtedy dobrze. Zamierzam zacząć chodzić na siłownię i stosować dietę, ale racjonalna [zero tłuszczy, słodyczy] żadne glodowanie. Mam pytanie czy jest coś co pomogło by spalić mi troszkę szybciej tkankę tłuszczową? Zastanawiałam się nad białkiem serwatkowym, ale czy to coś da? Czy to będzie tylko zbędne faszerowanie się chemią. Proszę o pomoc.

Katarzyna Ciuchta Dietetyk, Bielsk

Witam,

Racjonalna dieta obejmuje również spożywanie zdrowych tłuszczy nienasyconych, a nie ich całkowitą eliminacje. Proszę o tym pamiętać uwzględniając swój plan dietetyczny, ponieważ kwasy tłuszczowe przyczyniają się do transportu komórek tłuszczowych podczas diety redukcyjnej.
Co do wspomagaczy przy diecie odchudzającej, polecam na początku zaczynać dietę "na czysto" to jest stosować aktywność fizyczną i dietę. W miarę zrzucania kilogramów i pewnych stagnacji redukcyjnych, można się ewentualnie wesprzeć suplementacją. Polecam wtedy rozejrzenie się za spalaczami tłuszczu i termogenikami.
Białkiem serwatkowym warto wspomagać się przy rozbudowie tkanki mięśniowej, gdy podaż białka w diecie jest zbyt mała. Białka serwatkowe nie zawsze zawierają dodatki chemiczne jak słodziki, substancje smakowe czy zapachowe. Warto wybierać te naturalne, zawierające tylko oczyszczony koncentrat serwatki białkowej. Nie są one szkodliwe dla zdrowia i uzupełniają białko w diecie.

Pozdrawiam :)