Sposoby na ulżenie dziecku podczas ząbkowania

Witam,szukam skutecznych sposobow na zabkowanie u niemowlecia.Ala jest w 7 miesiacu i wydaje sie nam, ze rozpoczela bolesny proces zabkowania.Nie chce podawac codziennie paracetamolu.Mam wszelkiego rodzaju gryzaki (chlodzone w lodowce), kostka lodu pocieram dziasla.Mala wybudza sie non stop.Chce dziecku ulzyc, widzac,ze pomimo zmeczenia nie moze spac,ale wszelkie sposoby zawodza.Sa tez zele z lidokaina-Ala nie lubi ich smaku(wszyscy odradzaja stosowanie ze wzgl na mala skutecznosc)dziekuje

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
Aby uniknąć zbędnego i nie zawsze obojętnego dla dziecka podawania leków pediatrzy zalecają przede wszystkim masowanie dziąseł, stosowanie wszelkiego rodzaju gryzaków, częste pojenie dziecka. Niestety, okres ząbkowania jest dla wielu dzieci okresem znacznego dyskomfortu i dlatego też należy przede wszystkim uzbroić się w cierpliwość.