Sposoby na uśmierzenie bólu zęba

Jak uśmierzyć ból zęba? Środki przeciwbólowe opadają. Czy jest coś bardziej skutecznego od przegryzienia goździka?

Witam. Najlepszym sposobem jest oczywiście wizyta u dentysty a z domowych środków - 1.wacik nasączony jodyną lub alkoholem przyłożyć do bolącego miejsca.
2. Płukanie ust zimnym naparem z szałwii
3. Rozpuszczoną aspiryną nasączyć wacik i przykładać do bolącego zęba, lub płukać usta.
4.Tak samo działa nalewka z propolisu
Powodzenia, trzymam kciuki.

W przypadku bólu zęba powinniśmy działać zarówno objawowo, ale przede wszystkim przyczynowo. Tabletki przeciwbólowe usuną problem na chwilę, nie wyleczą jednak dolegliwości. Podstawą jest diagnostyka, skąd pochodzi ból. Ból może być objawem wielu schorzeń, np. próchnicy, ropnia, zapalenia miazgi, stanów zapalnych dziąseł, urazu mechanicznego, wyrzynania się ósemek, zapalenia zatok, nadwrażliwości lub choroby okluzyjnej zębów. Niezależnie od przyczyny, ból jest sygnałem alarmowym, którego nie można lekceważyć. W tym celu udajmy się do stomatologa, który dokona diagnostyki i wdroży stosowne leczenie. Konieczne może być leczenie kanałowe.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl